Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik (Sayfa Doğrulama) Nasıl Alınır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’ı kullanırken, bazı kullanıcıların isimlerinin yanında mavi tik olduğunu görebilirsiniz. Çoğunlukla ünlü veya tanınmış kişilerde görülen bu mavi tik, onaylanmış hesap anlamına gelmektedir. Peki, Instagram’da gördüğünüz bu mavi tik nedir? Instagramda mavi tik nasıl alınır? Mavi tik almanın avantajları nelerdir?Mavi Tik Nedir?

Mavi tik, Instagram’ın ünlülere, fenomenlere, futbolculara, gazetecilere ve daha birçok tanınmış kişiye sunduğu bir onaylanmış hesap göstergesidir. Bunun anlamı, mavi tik olan sayfanın güvenilir ve prestij sahibi olduğudur. Mavi tik sayesinde bahsi geçen hesaplar, Instagram algoritmasında ön sıralarda gözükür. Mavi tik olan hesaplar, yorumları, paylaşımları, aramalarda en başta çıkmaları sayesinde mavi tik olmayan hesaplara göre daha ön plandadır.


Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır? 

Belirli bir takipçiye veya popülariteye ulaştıktan sonra herkes mavi tik için başvuru yapabilir. Instagram’da mavi tik almak için ayarlara tıklayın. Ayarlar penceresi altında çıkan “Doğrulama İste” seçeneğine tıklayın. Instagram’ın mavi tik için sizden istediği gerekli bilgileri doldurun. Bu bilgiler, isminiz ve soyisminiz ile kimlik bilgilerinizden oluşmaktadır. Eğer ayarlar penceresinin altında “Doğrulama İste” butonunu göremiyorsanız, yine ayarlar sekmesinin en altında yer alan “Destek” butonuna basın. Destek penceresinin en altında yer alan “Sorun Bildir” alanına gelin. Burada karşınıza “Görüş Bildir” penceresi çıkar. Görüş bildire tıkladıktan sonra çıkan seçeneklerden “Profil”i seçin. Karşınıza çıkacak “Neyi geliştirmemizi istersiniz?” sorusunun altına hesabınızın doğrulanması gerektiğini belirtin ve bunun nedenlerini yazın. Böylece sayfa doğrulamanızı gerçekleştirebilirsiniz ve Instagram’da mavi tik alabilirsiniz.


Mavi Tik Olmasının Avantajları Nelerdir?

Instagram’da mavi tike sahip bir hesabınızın olması avantajlı bir durumdur. Güvenilirlik göstergesi olan mavi tik sayesinde işbirliklerinin ve reklam verecek firmaların ilk uğradıkları hesaplardan birisi olabilirsiniz. Ayrıca eğer bir işletme hesabına sahipseniz, sizden alışveriş yapacak müşterilerinize karşı güven ve itibar sağlarsınız. Bunun sonucunda gelirleriniz artacağı gibi, markanızın büyümesinin de önü açılacaktır. Instagram’da mavi tike sahip olmanın avantajları bunlardır.